вівторок, 24 березня 2015 р.

Великий адронний коллайдер допоможе знайти паралельны всесвіти


Виявлення мініатюрних чорних дир Великим адронним колайдером (ВАК) можуть довести існування паралельних всесвітів і підтвердити, що Великого вибуху не було, вважають вчені. Запуск ВАК запланований на цей тиждень (пучки "стартують" у середу) і вже до кінця травня або початку червня він буде працювати на повній потужності.

Раніше дослідники заявляли, що з 99,9936% вірогідністю їм вдалося знайти «частку Бога» - бозон Хіггса, - а тепер вчені вважають, що можуть знайти мініатюрні чорні діри, які б свідчили про наявність паралельного всесвіту. Як очікується, промені здійснять перший повний круг (27 км) вже в середу, вперше після закриття БАК на модернізацію в 2013 році. Потужність зіткнення протонів буде майже в два рази вище, ніж при пошуку бозона Хіггса.
При виявленні мініатюрних чорних дір з певною енергією, відкриття дозволить довести вірність спірною теорії «Райдужної гравітації», в основі якої лежить припущення про те, що Всесвіт простягається нескінченно назад у часі, тобто немає точки початку (сингулярності) - Великого вибуху. Всесвіт густіє при її «відмотування» назад, наближаючись до нескінченної щільності, але ніколи не досягає її.

«Ми вирахували [кількість] енергії, при якій ми очікуємо виявити ці міні чорні діри в« Райдужної гравітації ». Якщо ми виявимо міні чорні діри при цій енергії, тоді ми будемо знати, що і «Райдужна гравітація», і додаткові виміри вірні », - запевняє доктор Світ Фейзал (Mir Faizal).
Теорія «Райдужної гравітації» погоджує загальну теорію відносності Ейнштейна і квантову механіку. Головною відмінністю цієї теорії від інших є те, що вона пов'язує траєкторію руху світла з енергією фотонів і отже їх становищем у спектрі - звідси і назва «райдужна». Ефект сили тяжіння в космосі в рамках даної концепції відчувається по-різному в залежності від довжини хвилі світла.

Вчені вважають, що гравітація є сполучною ланкою між паралельними всесвітами. Відтворення мініатюрних чорних дір у ВАК дозволить довести існування цього зв'язку, а отже, і паралельних всесвітів, запевняють дослідники. Мова йде не про фантастичних «паралельних світах» із художніх творів, а маються на увазі реальні світи в додаткових вимірах.

Необхідність використання БАК в даному випадку заснована на тому, що експериментально цю теорію на Землі перевірити не можна, проте можливо (виміряти в тому числі) на прикладі чорних дір. Якщо їх вдасться відтворити в БАК, то один найдорожчих наукових проектів переверне знання про процес світобудови і його розвитку, звичайно, у випадку вірності теорії.

Великий вибух - прийнята на даний момент космологічна модель, згідно з якою в початковий момент часу Всесвіт перебувала в сингулярному стані. Необхідність сингулярності для моделей, заснованих на теорії відносності, була доведена в 60-х роках Стівеном Хокінгом і Роджером Пенроузом.

Немає коментарів:

Дописати коментар